Angielski to bardzo ważny język współczesnego globu

przez | 20 czerwca 2023
Żyjemy w wyjątkowo interesującej dobie. Nowoczesna technologia daje nam możliwości, o których nawet nie śniło się marzyli przedstawiciele poprzednich pokoleń. Ogromna przepaść dzieli nawet lata młodości naszych rodziców a czasy, w których dojrzewamy my.

Słowniki języka angielskiego

Autor: Graham Campbell
Źródło: http://www.flickr.com

Nastolatkowie z ostatnich dziesięcioleci stulecia kolekcjonowali płyty (zobacz: płyta hips) analogowe, nagrywali popularne hity z radia na taśmy i ustalali terminy spotkań nie używając linii stacjonarnych. () My tymczasem mamy do dyspozycji nie tylko komórki, ale i Internet wraz z jego nieprzebranymi zbiorami muzyki, pocztą elektroniczną oraz wszystkimi aplikacjami ułatwiającymi kontakt na odległość.

Dziś utrzymuje się, że powstanie międzynarodowej sieci i otwarcie jej dla zwykłych osób miało kluczowy wpływ na styl ludzkiego życia w XXI stuleciu. Oprócz doskonałych systemów komunikacyjnych, Internetowi zawdzięczamy także udogodnienia w całkowicie innych sferach naszej egzystencji. Wycieczkę do placówki bankowej wymieniliśmy na parę kliknięć myszy, a sieciowe sklepy czy portale licytacyjne otwierają przed nami asortyment produktów z całego świata.

Efektem pojawienia się Internetu, który wielu ludzi osądza pejoratywnie , jest ekspansja języka angielskiego w prawie wszystkich wymiarach życia. Spora część witryn w sieci posiada tylko anglojęzyczne wersje, media muzyczne osaczają nas amerykańskimi oraz angielskimi kawałkami, a do ojczystej mowy użytkowników Internetu przenikają obce wyrazy. Nie dziwi zatem fakt, że osoby nie znające języka Szekspira mogą czuć się niezbyt komfortowo w sieci i w obecnej rzeczywistości. Zobacz więcej: portal www.

nauka angielskiego

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com

Generacja naszych rodziców zapewne zalicza się do tej grupy. Przed kilkoma dekadami normą było nauczanie w szkołach różnego szczebla tylko języka rosyjskiego. Nieliczni szczęściarze mieli szansę zapoznać się z angielską gramatyką i leksyką. Nic straconego!Wszystko da się nadrobić! Pomocą dla takich osób może być intensywny kurs angielskiego, który w krótkim czasie wyrówna nasze braki i umożliwi bezproblemowe surfowanie po sieci. Wrocław i inne wielkie miasta organizują takie kursy dla swych urzędników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*