Przyswajanie egzotycznych języków innych kultur? Czemu nie!

przez | 18 stycznia 2023
Nauka języków to dobra inwestycja na przyszłość. No tak, wiadomo, że należy mówić po angielsku, bez tego dziś się nie da, lecz jaki język poza językiem Szekspira warto znać? Możliwości jest wiele. Zasada jest następująca, że najlepiej znać dwa języki: jeden, który dużo ludzi na świecie zna, drugi zaś jakiś nieznany, może egzotyczny, który sprawi, że potencjalny pracodawca postawi nam duży plus, taki, co da nam przewagę nad innymi, taki wreszcie, co zniweluje naszą ewentualną konkurencję.

Słowniki języków obcych

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli zatem szukasz języka, którego prawie nikt nie zna, to może język bengalski. Nauka języka bengalskiego (nieznany bengalski) (dostępność słowników, podręczników) nie jest, co prawda łatwo dostępna, jednakże lepiej szukając można znaleźć to, czego się szuka. Dobrze znać porządnie język angielski, gdyż wiele materiałów do nauki egzotycznych, nieznanych języków jest dostępne tylko w języku angielskim. Tak jest też z bengalskim. Dla chcącego jednak nic trudnego.

A może trochę łatwiej, ale tylko troszkę, bo język arabski to też ciężka kategoria wagowa. Nauka tego języka nie jest łatwa, jednakże szeroko dostępne słowniki czynią naukę języka arabskiego (nauka armeńskiego) łatwiejszą. Choć to mocno odległy kulturowo obszar i rzadki język to trzeba przyznać, że świat arabski odgrywa coraz istotniejszą rolę na międzynarodowej arenie, czego wyrazem jest także wzrastające zainteresowanie tym językiem.

Schodzimy o piętro niżej, będąc dalej w lesie językowego poznania. Przed Państwem język armeński. Mniemam, iż na ten język decyduje się bardzo mało osób, i w sumie nie dziwi to nikogo, Armenia to mały kraj na Zakaukaziu. Z punktu widzenia gospodarczo-politycznego,kraj ten nie odgrywa żadnej roli, jednakże nauka takich języków popłaca tym, że nie ma na przykład w naszej ojczyźnie za dużo tłumaczy z języka armeńskiego, to szansa na znalezienie własnej niszy.

Hej, sprawdź to (http://grandpol.de/index.php/produkty/alu-fenster-und-tuer), jeżeli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej ciekawej stronie a upewnisz się, że jest ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Nauka języka armeńskiego to raczej na początek słowniki, no chyba, że spróbujemy nauki ze źródeł anglosaskich. Na koniec będzie najłatwiej – język bułgarski. Zbliżony do rosyjskiego, ale mało powszechny, a szkoda, bo przecież Bułgaria to członek Unii Europejskiej i kraj niezbyt odległy. Nauka języka bułgarskiego jest przyjemna, dostępne są słowniki i podręczniki w języku polskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*