Profesjonalny trener personalny

przez | 6 lutego 2024
W ostatnich latach coraz częściej słyszy się określenie „coaching”. W dalszym ciągu jednak raczej niewielka grupa ludzie zdaje sobie sprawę, co ten zwrot oznacza. Coraz więcej mówi się i pisze o tym zjawisku, tak samo jak coraz większa liczba osób wykorzystuje tego rodzaju usługi. Mówiąc ogólnie coaching to zbiór różnego rodzaju czynności, mających na celu rozwój określonych cech u danej osoby.

pomysł

Autor: Tsahi Levent-Levi
Źródło: http://www.flickr.com

Jednostką coachowaną może być pojedyncza osoba lub grupa, na przykład całe przedsiębiorstwo. Coaching w biznesie jest poza tym jedną z najczęściej występujących odmian coachingu. W tej sferze bowiem bardzo ważne jest kładzenie nacisku na umiejętności i sukcesy jednostki, które są częścią składową sukcesu całej firmy. Ważne jest więc, by zwracać uwagę na odpowiedni rozwój jednostek i zachęcać je do zwiększania swoich umiejętności. O zainteresowaniu coachingiem świadczyć może spora częstotliwość wyszukiwania fraz w rodzaju „coach Warszawa” na stronach internetowych.

Walka ze stresem
Istotnym działaniem związanym blisko z coachingiem są rozmaite metody zapobiegania rezultatom stresu. Stres jest elementem we współczesności bardzo powszechnym, a jego skala stale wzrasta. Może doprowadzić niekiedy do różnorodnych dolegliwości psychologicznych, a niekiedy także do poważnych schorzeń. Stres najczęściej związany jest z prowadzeniem szkodliwego trybu życia, na czele ze stałym pośpiechem i niebezpiecznymi przyzwyczajeniami. Coaching bywa pomocny w wykluczeniu tych nawyków, a przynajmniej w zmniejszeniu ich zasięgu. Coach to osoba, która ma za zadanie pomóc klientowi odkryć, jakie czynniki wywołują w nim stres i pomóc je wyeliminować – dowiedz się.

Rozmaite sposoby działania
Coaching w standardowym pojmowaniu oparty jest przede wszystkim na bezpośrednim spotkaniu coacha z klientem. Rozmowa taka w dużej mierze opiera się na pytaniach, które pomagają klientowi dojść do odpowiednich wniosków. Bardzo istotne w coachingu jest to, by tego rodzaju rozmowy przebiegały w dobrej, pełnej wzajemnego zrozumienia atmosferze.

Masz jeszcze minutę? Jeżeli tak, to namawiamy Cię do kolejnej witryny, gdzie wyszukasz szczegółowe artykuły – najedź na link terapia dla par Tarchomin.

W takich warunkach klient jest bardziej odprężony i skory do szczerych odpowiedzi na pytania. Ostatnio stworzono również metody o bardziej nowoczesnym charakterze. Rozmowy coachingowe prowadzi się przykładowo za pośrednictwem Internetu, przy pomocy aplikacji Skype.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*