Odpoczynek na koniu – czy warto

przez | 8 lipca 2023
Jazda konna posiada tak dużo zalet, że trudno je wszystkie przytoczyć i zliczyć. Oddziałuje ona pozytywnie nie tylko na nasze ciało, lecz także na psychikę. Warto też wspomnieć o jej terapeutycznych przymiotach, co z pewnością oddziałuje na uznanie tej dyscypliny.

biały koń

Źródło: morguefile.com
Prócz wpływania na sferę fizyczną człowieka, stymulacja prawie wszelkich mięśnie sylwetki, kształtowanie prostej postawy, poprawa wydolności serca i ogólnej formy, a również obniżanie ciśnienia i napięć związanych ze stresem, jazda konna wpływa również na sferę umysłową. Jazda konna pogłębia pewność siebie, polepsza usposobienie, rozwija umiejętności współpracowania w grupie i obowiązkowość. Kluczową zaletą jeździectwa jest możliwość obcowania z pięknymi i dystyngowanymi zwierzętami, jakimi są konie. Ich dobroczynny wpływ na człowieka jest absolutnym zjawiskiem. Nie tylko miłośnicy koni decydują się na praktykowanie jeździectwa. W czasie jazdy konnej pracują nie tylko mięśnie ud, łydek, lecz także i górne partie mięśni. Dodatkowo jazda konna całkowicie relaksuje i napina mięśnie, co naturalnie pozytywnie oddziałuje na każdą figurę. Jazda konna wskazana jest dla tych, którzy borykają się z rozmaitymi komplikacjami zdrowotnymi – ciekawy artykuł.

koń z właścicielką

Autor: Aaron Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com
Nauka jazdy konnej potrzebna jest w hipoterapii, która jest stosowana w wypadku osób niepełnosprawnych, ćwiczeniach przy wadach sylwetki. Delikatne, kołyszące ruchy, jakie wykonuje koń w stępie rozluźniają mięśnie i równolegle narzucają dobrą postawę. Podczas jazdy mięśnie ulegają rozluźnieniu, rozciągnięciu, oraz wzmocnieniu, co sprawia, że defekty postawy można wstrzymać i zbudować mięśnie do podtrzymania prawidłowego sformowania. Jazda konna oddziałuje także bardzo dobrze na poprawę pracy układu krążenia, również oddechowego. Wszystko to odbywa się bardzo delikatnie i stopniowo, w związku z tym terapia terapia uzależnień łódź nastręcza czasu, jednak rezultaty są prawie pewne. Cennik za naukę jazdy konnej jest bardzo różnorodny. Warto jednak zapłacić, by skorzystać z nieograniczonej ilość pożytków i radości, jakie daje jazda konna – więcej na stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*