Jak znaleźć pracę po studiach?

przez | 28 września 2023
Wszyscy doskonale wiemy, jak trudno w naszych czasach znaleźć stałą posadę. W związku z szalejącym kryzysem, wiele zakładów decyduje się na redukcję etatów. To znaczy, że młodzi absolwenci, którzy dopiero co obronili tytuł magistra, nie mają szans na pracę w swoim zawodzie. Okazuje się, nawet ukończenie prestiżowej uczelni nie jest w stanie nam zagwarantować znalezienia dobrej posady. Absolwenci są załamani.

Nie tak wyobrażali sobie wchodzenie w dorosłość. Ponieważ jednak trzeba jakoś zarabiać pieniądze na życie, decydują się na pracę w upokarzających warunkach, zwykle w restauracjach fast food.

nauka

Źródło: http://www.sxc.hu/
Jednakże, ta niekorzystna sytuacja na rynku pracy nie może stać wymówką dla luki w wykształceniu. Nigdy nie wiemy, co się wydarzy w przyszłości. Może się wydarzyć, że za jakiś czas dyplom wyższej uczelni może nam się przyda. Aby powiększyć swoje szanse u potencjalnego szefa powinniśmy pomyśleć o swojej przyszłej karierze już podczas nauki. Trzeba wszystkimi możliwymi sposobami kolekcjonować potrzebne doświadczenie. Możemy skorzystać z bogatej oferty praktyk dla studentów lub wolontariatów. W ten sposób pokażemy przyszłemu szefowi, że poważnie planujemy swoją przyszłość i nie boimy się trudnej pracy. Nie jest bowiem prosto pogodzić naukę z jednoczesną pracą.

Aby jeszcze wyżej podnieść swoje akcje na giełdzie pracy, trzeba uczyć się języków obcych. Już dzisiaj znajdźmy. W naszych czasach jest to globalny język, dzięki któremu damy sobie radę w każdym zakątku świata. Dzięki dobrej znajomości angielskiego, na pewno zwiększymy własne szanse na dochodową posadę. Żeby być jeszcze lepszym kandydatem na upragnione stanowisko, powinniśmy znać co najmniej dwa języki obce. Powinniśmy więc dowiedzieć się, jaki język dodatkowo jest mile widziany w korporacji, w której zamierzamy pracować i poszukać, jaka szkoła prywatna szkoła podstawowa Warszawa językowa w Gdyni może nam zaoferować taki kurs. Jeśli postaramy się jeszcze o dodatkowe kwalifikacje, wówczas nasze szanse na znalezienie dobrej pracy gwałtownie podskoczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*