Archiwa tagu: szkolenia

szkolenia

Dobry pedagog kształci się całe życie

Prawie nikt nie wie, że tysiące pedagogów poza pracą udaje się na szkolenia nauczycieli, by się dokształcać. Mnóstwo ludzi zazdrości pracy pedagogom. Przecież nic w tym skomplikowanego… Muszą zaledwie przekazywać informacje o konkretnych częściach materiału i wypisywać szkolne dzienniki i dokumenty. Czasami ułożyć sprawdzian. Nauczyciel jest w pracy przecież ledwie paręnaście godzin w tygodniu, do tego ma całe dwa miesiące wolnego – tylko zazdrościć. To bardzo błędne myślenie.

O języku polskim

Polski jest językiem indoeuropejskim jak też należy do słowiańskiej grupy językowej. Możemy poczynić dalszego rozróżnienia, wydzielając języki słowiańskie na południowosłowiańskie (języki bałkańskie), wschodniosłowiańskie (rosyjski oraz białoruski) jak też zachodniosłowiańskie (polski, czeski).
Słowacy i Polacy rozumieją się bez żadnych problemów, z kolei Polacy oraz Czesi rozumieją się po wychyleniu kilku browarków.

Czy tego chcemy czy nie kształcimy się przez całe życie. W stopniu nieświadomym i świadomym. Warto to wykorzystywać

Najpierw rozrywka, później edukacja, zdajemy się myśleć, kiedy prześledzimy swoją edukacyjną ścieżkę. Chociaż zaczyna się niepozornie, to następnie każdy z nas musi iść do szkoły, a jest to ogromnie stresogenne. Dodatkowo, po szkole jest nie mniej nerwowo, ponieważ powinniśmy zmierzyć się z rynkiem pracy.