Profesjonalny sprzęt medyczny – czym jest kardiomonitor oraz jakie jest jego funkcja?

przez | 22 kwietnia 2023
Kardiomonitor to specjalne urządzenie wykorzystane w medycynie, jakie poświęcone jest do ciągłego monitorowania funkcji życiowych u chorego. W wielu przypadkach określa się go także jako monitor funkcji życiowych, monitor pacjenta lub także monitor parametrów życiowych pacjenta.

kardiomonitor Medical EcoNET

Autor: CZARMED
Źródło: http://czarmed.pl

Urządzenie to wykorzystuje się współcześnie na niezmiernie wielką skalę, między innymi w szpitalach, gabinetach zabiegowych czy też domach opieki, do tego posiada użycie w przychodniach, zakładach opiekuńczych oraz medycynie sportowej. Skrótowo mówiąc, kardiomonitor zawsze znajdzie zastosowanie tam, gdzie należyta jest stała kontrola nad parametrami życiowymi chorego.

Kardiomonitor posiada mnogość funkcji i parametrów, do najważniejszych trzeba zaliczyć EKG, tętno i częstość oddechów. EKG pozwala na nadzorowanie pracy serca, puls podkreśla ilość uderzeń u chorego na minutę, zaś częstość oddechów wskazuje, czy chory nie ma trudności z oddychaniem bądź bezdechu. W razie braku oddechu, w kardiomonitorze włączy się alert (kardiomonitor Compact 3). Do tego wśród funkcji kardiomonitora trzeba jeszcze wymienić saturację, temperaturę czy też pomiar stół pomiarowy ciśnienia krwi, który podkreśla dane dotyczące wartości ciśnienia rozkurczowego, kurczowego, oraz także średniego. Do dodatkowych parametrów oraz funkcji kardiomonitora zalicza się część Rzutu Minutowego Serca, kapnograf CO2, który umożliwia badanie wartości dwutlenku węgla, oraz element gazów anestetycznych.

Jak widać kardiomonitor to niesłychanie zaawansowane zaopatrzenie, które posiada mnogość rozmaitych funkcji (zobacz pełna ofertę na Czarmed). Zezwalają one nieustannie monitorować stan chorego, wespół ze wszelkimi funkcjami życiowymi. W razie jakiegokolwiek zagrożenia lub niebezpieczeństwa, kardiomonitor wyda dobry sygnał ostrzegawczy, który zezwoli na natychmiastową reakcję doktora. Profesjonalny kardiomonitor wolno nabyć w sklepach, jakie proponują sprzedaż sprzętu medycznego, także za pomocą Netu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*