Gdzie wyrzucać niebezpieczne odpady?

przez | 21 marca 2023
Produkujemy straszną ilość śmieci i w dodatku zapominamy o segregacji. Dzień w dzień wyrzucamy niebezpieczne odpady, nie myśląc o tym zupełnie. Co powinniśmy zrobić? Toksyczne odpady to nie tylko azbest i to, co produkują fabryki. Wszystko, co stanowi zagrożenie dla środowiska zasługuje na to miano.

gazety

Autor: [BarZan] Qtr [Boston]
Źródło: http://www.flickr.com
Człowiek stale niebezpiecznie śmieci. Wszystkie żarówki, termometry, baterie i spraye owadobójcze są zagrożeniem. Dodać do nich trzeba płyny i oleje samochodowe, a nawet opakowania po lakierach. Najczęściej są wyrzucane do tradycyjnych pojemników na śmieci, chociaż potrzebują różnych procedur składowania.

Gdzie wyrzucić termometr?Baterie nie powinny być problemem. Powinnością sklepów, wprowadzające je do obrotu, jest wprowadzenie specjalnych śmietników. Ludzie bardzo często o tym zapominają i z marszu wyrzucają zużyte akumulatorki do innych śmieci (). Podobnie jest z przeterminowanymi lekami. Śmieci z apteczki rzadko lądują w koszu w aptece, odbierającej takie .

Gdy dojdziesz do wniosku, że pomocne byłyby podobne informacje na prezentowany temat, to kliknij ten link i zobacz także inne wiadomości (http://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-lisy/56).

Dokładnie wtakim punkcie jesteśmy zobowiązani wyrzucić termometry i strzykawki.

Elektro odpadyNie zostawiaj telewizora pod koszem przy domu. Chłodziarka też nie powinna się tam znaleźć. Często uruchamiane są gromadne zbiórki tego typu odpadów. Taki zorganizowany odbiór odpadów jest najczęściej mocno nagłośniony, więc trudno go przegapić. Ludzie zamieniają stary sprzęt AGD na prezent, organizowane są też kompetycje – tylko po to, by zachęcić ludzi do dbania o odpady. Poza tym władze miast otwierają miejsca, które zbierają niebezpieczne elektroodpady, bez kosztów.

Można więc się trochę postarać i odnaleźć na mapie miasta punkt zbierający niebezpieczne odpady. Można też nabrać nawyku codziennej segregacji odpadów. Wszystkie dzieci już na początku szkoły wiedzą, jak postępować z odpadami i co to jest recykling. Oferujemy odbiór odpadów. Najwyższy czas przypomnieć sobie informacje z przyrody i zabrać się oddzielania zużytych baterii od innych odpadów.
Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*