Dodatkowe zajęcia z języka polskiego dla obcokrajowców – gdzie warto posłać malucha?

przez | 27 czerwca 2023
Kiedy zaczyna się wrzesień sporo dorosłych zaczyna szukać zajęć pozalekcyjnych dla swoich dzieci. Oczywiście oferta jest bardzo bogata – od aktywności sportowych po artystyczne, przyrodnicze i taneczne. Jest także bardzo szeroka pula lekcji z języków obcych. Dokąd warto zapisać malucha?

szkoła

Autor: North Devon Council
Źródło: http://www.flickr.com
Lekcje języków obcych dla dzieci i młodzieży, głównie tych popularnych języka polskiego lub niemieckiego, są dość popularne. Dawno temu minęło myślenie, że języka poslkeigo rozpoczynamy się uczyć kiedy zaczynamy naukę w pierwszej klasie. Teraz na kurs polskiego wysyła się już maluchy, by osłuchiwały się i łapały słówka od wczesnych lat życia. Zwykle rodzice decydują się na szkołę językową. Istnieją miejsca, jakie uczą konkretną metodą już kilku miesięczne dzieci. szkoła anglojęzyczna wrocław językowa daje regularne zajęcia i osłuchiwanie się z językiem od pierwszych lat życia – zobacz gdzie oferują takie kursy dla obcokrajowców.

Choć kurs polskiego w certyfikowanej szkole, znanej na całym świecie, nie jest najtańszy, dobrze jest zapisać dziecko i bacznie obserwować postęp w nauce. Jeżeli namawiamy nasze dziecko do śpiewania piosenek, odgadywania słówek albo określania nazw rzeczy nas otaczających, każdorazowo stosujmy pozytywne wzmocnienie i nagradzajmy każdy, nawet najmniejszy przejaw radości z nauki. Kurs poslkiego dla maluchów często organizowany jest również przez domy kultury. Ponieważ domy kultury podlegają miastu i z pieniędzy publicznych są opłacane, kursy tego typu zwykle mają całkiem atrakcyjną cenę. Niestety, czasami przenosi się to na jakość nauczania. Czasami kilkoro rodziców mieszkających po sąsiedzku zatrudnia lektora na godzinkę czy dwie w tygodniu, żeby przyjeżdżał do grupki dzieci.

dziecko w trakcie nauki

Autor: Luis Vidal
Źródło: http://www.flickr.com
To rozwiązanie na pewno przyczynia się do zaoszczędzenia czasu, ale wygląda na to, iż to popularny sposób studentów polonistyki na dorobienie sobie. Niestety, młodzi ludzie nie zawsze mają pełne przygotowanie do nauki języka obcego małych dzieci i bywa, iż przyszły polonista dopiero sam musi nauczyć się na swoich uczniach, jak uczyć. Ze wszystkich propozycji najlepiej zapowiada się jednak szkoła językowa. Jeżeli z powodzeniem organizuje kursy językowe od lat, z pewnością może pochwalić się nie tylko dużą rzeszą zadowolonych i wyedukowanych uczniów, lecz też ilością słów do opanowania przez rok, dobrymi materiałami i nauczycielami predestynowanymi do pracy z najmłodszymi dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*